Davis Cup proti Izraeli se bude hrát v Porubě, Tomáš Berdych už v Davis Cupu nenastoupí

Čeští tenisté nastoupí ve dnech šestého a sedmého dubna 2018 ve druhém kole euroafrické skupiny proti Izraeli v RT TORAX ARENĚ v Porubě. Hrát se bude podle nových pravidel ITF pro tuto skupinu v pátek a sobotu na dva vítězné sety. Vítěz postupuje do play-off o návrat do Světové skupiny DC, které je na programu v září.

 

„Najít v dubnu volnou arénu nebylo snadné, protože vrcholí hokejová Extraliga. Jsem rád, že jsme se domluvili s vedením porubské arény a můžeme opět hrát v regionu, kde máme tradiční velkou podporu města, kraje i diváků, kteří milují tenis a vždy český tým podpořili,“ uvedl k výběru místa zápasu Miroslav Černošek, majitel agentury Česká sportovní, která zápasy Davis Cupu zajišťuje.

 

V Porubě se hrál tenis naposledy v roce 2000, kdy v prvním kole Světové skupiny Česko porazilo Anglii 4:1. Plánovaná kapacita hlediště budou tři tisíce míst, o povrchu rozhodne podle sestavy kapitán Jaroslav Navrátil.

 

Definitivní potvrzení místa utkání je ještě podmíněno finálním souhlasem Mezinárodní tenisové federace.

 

V českém týmu nenastoupí Tomáš Berdych, který se definitivně rozhodl s reprezentací rozloučit. „Skončila jedna krásná tenisová éra, jsem šťastný, že jsem byl při tom a pomohl jsem Česku dvakrát vyhrát salátovou mísu. Reprezentoval jsem od roku 2003 v 29 daviscupových utkáních, ale v 32 letech jsem dospěl do stavu, kdy nemohu hrát pořád bez odpočinku. Musím šetřit své tělo a hospodařit s energií, pokud chci ještě pokračovat v kariéře. Zápasy Davis Cupu byly silným zážitkem, ale současně mě vždy stály mnoho sil. Proto jsem se rozhodl, že v Davis Cupu již hrát nebudu,“ vysvětlil své rozhodnutí Tomáš Berdych.

 

Tomáš Berdych nastoupil v Davis Cupu v 67 zápasech, když 50 jich vyhrál.

 

„Rozhodnutí Tomáše respektuju a přeji mu mnoho úspěchů v jeho další kariéře. Teď je na mně, abych vybral co nejsilnější sestavu na utkání proti Izraeli, abychom se již letos pokusili o návrat do Světové skupiny,“ konstatoval kapitán českého daviscupového týmu Jaroslav Navrátil.

 

 

Další