Zlatá tretra

Nejvýznamnější a nejúspěšnější atletický mítink na českém území, na jehož organizaci se Česká sportovní podílí s TK Plus Prostějova a SSK Vítkovice.

Posledních deset let vzájemné spolupráce vynesly Zlatou tretru Ostrava opravdu na výsluní. V Ostravě startovala trojnásobná olympijská vítězka Marion Jonesová (která kvůli nařčení z dopingu musela své tituly vrátit) jako první atletická megastar v roce 2002. Následovala velká jména jako Asafa Powell, Jeremy Wariner, Hicham El Guerrouj, Bershawn Jackson, Felix Sanchez, Maria Mutolaová, Meseret Defarová, Blanka Vlašičová, Jelena Isinbajevová. Vítkovický stadion se stal místem světových rekordů. Tři předvedli etiopští vytrvalci – Kenenisa Bekele zlepšil na vítkovickém stadionu světový rekord v běhu na 10 000 m a Haile Gebrselassie opravil historické tabulky hned dvakrát (20 000 m a hodinovka). Světovým rekordem v běhu na 110 m překážek šokoval v roce 2008 pozdější olympijský šampion Dayron Robles z Kuby.

Poslední ročníky se v Ostravě nesou ve znamení muže, který vládne světové atletice - Usaina Bolta. Jakýkoli je jeho plán startů, Ostrava v něm nechybí.

OstravaČEZTřinecké železárnyVitkovice Machinery group
Moravskoslezský krajLesy ČRČeská poštaMoravia steelMeroČeská spořitelnaSeveročeské doly, a.s.ČepsCarTec GroupSteilmannMetrostavNutrendCarollinumOlomoucký krajPilsner Urquell
Česká televizePrávoRadiožurnálDeníkHit radio OrionCinestar Ostrava